Αρχαιρεσίες στην Π.Ο.Α.Σ.Α την 30-5-2024 για την ανάδειξη του Δ.Σ. και της Ε.Ε.-  Εκλογή Προέδρου Ε.Α.Α.Π.Σ.

Σήμερα την 30-5-2024 , ημέρα Πέμπτη  και ώρα 14.00 στο Ξενοδοχείο Γαλήνη στα Καμένα Βούρλα Φθιώτιδας συνήλθε η 3μελής Εφορευτική Επιτροπή, αποτελούμενη από τους

  1. Ελευθερία ΒΑΡΣΟΥ (Δικαστική αντιπρόσωπος )
  2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ Θεοφάνης
  3. ΛΙΑΣΚΟΣ Παναγιώτης

η οποία εξελέγη ομόφωνα από τους Συνέδρους του 24ου Πανελληνίου Συνεδρίου της Π.Ο.Α.Σ.Α., όπως προβλέπεται από το άρθρο 20 παρ. 8 του Καταστατικού. Η τριμελής επιτροπή προεδρεύεται από Δικαστικό Αντιπρόσωπο, ΒΑΡΣΟΥ Ελευθερία του Παναγιώτη  με Α.Μ. Δ.Σ.Α.33591, η οποία διορίστηκε νόμιμα, δυνάμει της υπ΄ αριθ. 31/15-4-2024 Πράξης διορισμού του Δικηγορικού Συλλόγου Λαμίας  και σύμφωνα με το άρθρο 52 του Ν. 4446/2016 καλούμενη στο εξής ως σύνολο τα  3  μέλη ως «Εφορευτική Επιτροπή».

Περατωθείσης της ψηφοφορίας η Εφορευτική Επιτροπή άρχισε την καταμέτρηση των γραμμένων στην κατάσταση συνέδρων. Από την καταμέτρηση προέκυψε το εξής αποτέλεσμα:

Α) Σύνολο Εγγεγραμμένων Συνέδρων εκατόν ενενήντα ένας  (191 )

Β) Σύνολο ψηφισάντων Συνέδρων εκατόν ογδόντα πέντε   (185)

Στη συνέχεια άρχισε η διαλογή των ψήφων της κάλπης .

Βρέθηκαν εκατόν ογδόντα πέντε   (185 ) ψηφοδέλτια

ΕΓΚΥΡΑ εκατόν ογδόντα τρία   (183) ψηφοδέλτια

ΑΚΥΡΑ δύο (2 ) ψηφοδέλτια

ΛΕΥΚΑ  μηδέν (0)

Η Εφορευτική επιτροπή προέβη στην αρίθμηση των ψήφων που έλαβε κάθε υποψήφιος για το Διοικητικό Συμβούλιο και  την Εξελεγκτική Επιτροπή, το αποτέλεσμα ανακοινώθηκε μεγαλοφώνως στην Τακτική Γενική Συνέλευση .

ΠΡΟΕΔΡΟΣ:

 

ΜΠΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΥΝΔ.ΑΠΟΣΤ.ΑΣΤΥ/ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 143 ψήφοι

 

ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ:       

 

1.         ΤΣΙΒΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 152 ψήφοι
2.         ΒΟΡΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α. ΕΛ.ΑΣ. & ΠΡΩΗΝ ΧΩΡ/ΚΗΣ ΑΧΑΪΑΣ 126 ψήφοι
3.         ΚΑΤΣΑΜΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ 126 ψήφοι
4.         ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΕΝ ΑΠΟΣΤΡΤΕΙΑ Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ 125 ψήφοι
5.         ΚΟΡΦΟΞΥΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΕΛ. ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ-ΚΩΝ Α.Π. 120 ψήφοι
6.         ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 120 ψήφοι
7.         ΜΠΑΚΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΛΑΚΩΝΙΑΣ 115 ψήφοι
8.         ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 115 ψήφοι
9.         ΛΑΜΠΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΕΝ ΑΠΟΣΤΡΤΕΙΑ Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ 114 ψήφοι
10.     ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΥΛ. ΑΠ. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν/Α ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ 114 ψήφοι
11.     ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 113 ψήφοι
12.     ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ 113 ψήφοι
13.     ΜΠΟΤΑΪΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 112 ψήφοι
14.     ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΥΤ/ΧΩΝ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ 110 ψήφοι
15.     ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΥΤ/ΧΩΝ ΕΛ.ΑΣ. Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ 108 ψήφοι
16.     ΒΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ/ΚΩΝ Π.Σ. 100 ψήφοι
17.     ΧΡΙΣΤΟΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 100 ψήφοι
18.     ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΠΕΛΛΑΣ 96 ψήφοι
19.     ΜΑΡΑΓΚΟΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΣΕΡΡΩΝ 92 ψήφοι
20.     ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 91  ψήφοι
21.     ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠ. ΧΩΡ/ΚΗΣ & ΕΛ.ΑΣ. Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ 91  ψήφοι
22.     ΟΥΡΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 84  ψήφοι
23.     ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 69  ψήφοι
24.     ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 65  ψήφοι
25.     ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΕΒΡΟΥ 62  ψήφοι
26.     ΜΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 50  ψήφοι
27.     ΣΜΠΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ & ΔΩΡΙΔΟΣ 48  ψήφοι
28.     ΧΑΧΑΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΚΕΡΚΥΡΑΣ 44  ψήφοι
29.     ΔΙΒΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ 38  ψήφοι
30.     ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΣΑΜΟΥ 35  ψήφοι
31.     ΝΑΝΑΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΛΕΣΒΟΥ 28  ψήφοι
32.     ΔΗΜΑΡΕΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ/ΚΩΝ Π.Σ. 25  ψήφοι
33.     ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ 12  ψήφοι
34.     ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 7  ψήφοι

 

Ο Υποψήφιος για Πρόεδρος ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣΣ.Α.Σ.Α. Ν ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  έλαβε 30 ψήφους 

 

Κατόπιν των ανωτέρω αποτελεσμάτων η Εφορευτική επιτροπή ανακηρύσσει ως εκλεγέντα τακτικά και επιλαχόντα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, τους κάτωθι:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ:

ΜΠΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                                 ΣΥΝΔ.ΑΠΟΣΤ.ΑΣΤΥ/ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ

 ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ:

         

1.         ΤΣΙΒΙΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
2.         ΒΟΡΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α. ΕΛ.ΑΣ. & ΠΡΩΗΝ ΧΩΡ/ΚΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
3.         ΚΑΤΣΑΜΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
4.         ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΕΝ ΑΠΟΣΤΡΤΕΙΑ Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ
5.         ΚΟΡΦΟΞΥΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΕΛ. ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ-ΚΩΝ Α.Π.
6.         ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΟΔΥΣΣΕΥΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
7.         ΜΠΑΚΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΛΑΚΩΝΙΑΣ
8.         ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
9.         ΛΑΜΠΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΕΝ ΑΠΟΣΤΡΤΕΙΑ Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ
10.     ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΥΛ. ΑΠ. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν/Α ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
11.     ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
12.     ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
13.     ΜΠΟΤΑΪΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
14.     ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΥΤ/ΧΩΝ ΑΣΤ/ΚΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
15.     ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΣΥΤ/ΧΩΝ ΕΛ.ΑΣ. Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
16.     ΒΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ/ΚΩΝ Π.Σ.
17.     ΧΡΙΣΤΟΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
18.     ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΠΕΛΛΑΣ
19.     ΜΑΡΑΓΚΟΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΣΕΡΡΩΝ
20.     ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ

 

και ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 

 

21. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΣΥΝΔ. ΑΠ. ΧΩΡ/ΚΗΣ & ΕΛ.ΑΣ. Ν. ΘΕΣ/ΚΗΣ
22. ΟΥΡΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
23. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
24. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
    25. ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΕΒΡΟΥ
26. ΜΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
27. ΣΜΠΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΣ & ΔΩΡΙΔΟΣ
28. ΧΑΧΑΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΚΕΡΚΥΡΑΣ
29. ΔΙΒΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ
30. ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΣΑΜΟΥ
31. ΝΑΝΑΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν. ΛΕΣΒΟΥ
32. ΔΗΜΑΡΕΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΣΤΡΑΤΩΝ ΑΞ/ΚΩΝ Π.Σ.
33. ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ
34. ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΣΟΦΙΑ ΣΥΝΔ. ΑΠΟΣΤ. ΑΣΤ/ ΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ

 

Για την Εξελεγκτική επιτροπή Τακτικά Μέλη

 

1.         ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
2.         ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α. ΕΛ.ΑΣ. & ΠΡΩΗΝ ΧΩΡ/ΚΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
3.         ΜΠΟΛΛΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
4.         ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΣΕΡΡΩΝ
5.         ΤΣΙΩΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ

 

Κατόπιν των ανωτέρω αποτελεσμάτων, η Εφορευτική επιτροπή ανακηρύσσει ως εκλεγέντα τακτικά και επιλαχόντα μέλη της Εξελεγκτικής Επιτροπής τους κάτωθι:

Για την Εξελεγκτική επιτροπή

Τακτικά Μέλη                                                  

 

1.         ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Σ.Α.Σ.Α. Ν ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
2.         ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Α. ΕΛ.ΑΣ. & ΠΡΩΗΝ ΧΩΡ/ΚΗΣ ΑΧΑΪΑΣ
3.         ΜΠΟΛΛΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α.Σ.Α. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ

 

4.         ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΣΕΡΡΩΝ
5.         ΤΣΙΩΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Α. ΑΣΤ/ΚΩΝ Ν. ΛΑΡΙΣΑΣ